Veel doden bij gevechten Somalië

Bij gevechten in Somalië tussen het leger en islamitische opstandelingen zijn dit weekend ruim tachtig mensen omgekomen. Dat zegt een plaatselijke mensenrechtenorganisatie. 

Bij de gevechten in de hoofdstad Mogadishu raakten zeker honderdtwintig mensen gewond. Het zou gaan om het ergste geweld in maanden. 

De islamitische opstandelingen zouden burgers gebruiken als menselijk schild. 

In Somalie heerst al jaren anarchie en wetteloosheid. Tot vorig jaar was het land grotendeels in handen van islamitische rebellen. Met hulp van Ethiopië werd toen een interim-regering in het zadel geholpen. Die probeert samen met het Ethiopische leger de rebellen te verdrijven.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4030 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3070 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4152 keer afgespeeld

Meer video en audio