Voor het eerst sinds de oprichting in 1944 verschijnt vandaag de Franse krant Le Monde niet.
De journalisten van de krant staken: ze protesteren tegen de manier waarop de directie het dagblad uit de rode cijfers wil halen. Bij de Franse krant verdwijnen 130 banen, ongeveer eenderde van de medewerkers.
Het blad met een oplage van 320.000 heeft al zeven jaar grote financiële problemen. Teruglopende verkoopcijfers en grote concurrentie op de markt (door bijvoorbeeld gratis kranten) zorgen voor een groot tekort. Vorig jaar leed Le Monde twintig miljoen euro verlies.
Volgens de directie is het daarom hard nodig om te saneren. Zij wil vijftien miljoen euro bezuinigen om in 2010 weer winstgevend te worden.
De leiding wil naast banen ook af van sommige bijproducten, zoals het verliesgevende Cahier du Cinema, een beroemd blad voor filmrecensies.
Onvrede
Volgens correspondent Roger Strijland rommelt het al langer bij Le Monde. Er heerst onvrede over de redactiecommissie die niets in te brengen zou hebben bij besluiten. Vorig jaar trad er een geheel nieuwe directie aan, en dat schoot de redacteuren in het verkeerde keelgat.
Le Monde werd in 1944 opgericht op verzoek van generaal Charles de Gaulle, na de verdrijving van de Duitse bezetters uit Parijs. De kwaliteitskrant wordt als één van de belangrijkste dagbladen van het land gezien.
Deel deze pagina
»
»
»