Een vijftien minuten durend 16mm filmpje waarop Marilyn Monroe een onbekende man oraal bevredigt is recentelijk ontdekt door de New Yorkse memorabiliahandelaar Keya Morgan. Maar de opnames van de seksbom zullen niet te zien zijn.
"De meneer die hem gekocht heeft zegt dat hij uit respect voor Marilyn de film niet wil exploiteren," zegt Morgan, die de verkoop van de tape voor 1,5 miljoen dollar regelde. "Hij wil geen Paris Hilton van d'r maken."
Het korrelige zwart-wit filmpje is waarschijnlijk gemaakt in de jaren vijftig, voordat Monroe doorbrak als filmster. Het gezicht van de man blijft buiten beeld.
FBI
"Ik herkende haar meteen," zegt Morgan, "aan haar beroemde schoonheidsvlekje."
Morgan kwam de film op het spoor toen hij bezig was met een documentaire over de tragische filmster, die op 36-jarige leeftijd overleed. Een gepensioneerde FBI-agent vertelde hem er over.
De FBI had de film in de jaren zestig overgenomen van een informant. FBI-directeur Hoover wilde belastend materiaal over Kennedy in handen krijgen en hoopte dat de man op de tape de president zou zijn.
Morgan: "J. Edgar Hoover haalde er zelfs een paar prostituees bij die Kennedy naar verluidt had bezocht om te kijken of het misschien de president was."
Bankkluis
De FBI heeft nog altijd een kopie van de film in het archief liggen, maar de informant hield het origineel zelf. Toen de man overleed, erfde zijn zoon het. Veertig jaar lang lag de film in een bankkluis.
Toen Morgan de zoon van de informant gevonden had, bleek die bereid te zijn de tape door te verkopen. Een anonieme zakenman uit New York wilde er grif voor betalen.
"Hij zegt dat hij hem achter slot en grendel zal bewaren."

»
»
»