Klink wil borstvoeding stimuleren

Minister Klink van Volksgezondheid laat onderzoeken waarom veel jonge moeders na enkele maanden stoppen met borstvoeding. Dat staat in zijn Voedingsnota die volgende week in het kabinet wordt besproken.

Klink vindt dat het aantal baby's dat minstens zes maanden borstvoeding krijgt omhoog moet. 

Nu begint tachtig procent van de vrouwen met borstvoeding. Na een maand is dat nog ruim de helft en na een half jaar geeft nog een kwart van de jonge moeders de borst. Klink wil dat opschroeven tot minstens veertig procent.

Ontwikkeling

Met het onderzoek komt de minister tegemoet aan een wens van de ChristenUnie die breed gedragen wordt in de Tweede Kamer. 

Klink is het met de ChristenUnie eens dat moedermelk goed is voor de ontwikkeling van het kind en dat het de weerstand bevordert.

Joris van de Kerkhof in gesprek hierover met vier vrouwen

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Minister Klink wil meer borstvoeding

Minister Klink van Volksgezondheid wil dat meer vrouwen borstvoeding gaan geven. Hij laat onderzoeken waarom vrouwen er nu vaak... snel mee stoppen. Een kwart van de moeders geeft zes maanden borstvoeding. Klink wil dit verhogen naar veertig procent.

Audio Gerelateerde audio

  • Minister Klink wil borstvoeding stimuleren Minstens 6 maanden borstvoeding geven. Minister Ab Klink van Volksgezondheid wil dat stimuleren. Nu geeft 20 tot 25 procent van de... vrouwen 6 maanden volledige borstvoeding; maar Klink wil dat dat percentage omhoog gaat naar 40. Hoe de minister dat wil gaan doen is nog niet duidelijk. Hij wil eerst onderzoeken waarom veel vrouwen eigenlijk eerder stoppen met het geven van borstvoeding. Joris van de Kerkhof in gesprek hierover met 4 vrouwen.

Video en Audio

Meer video en audio