In het Limburgse Steyl is een man opgepakt die wordt verdacht van brandstichting in het Schutterijmuseum.
Vanochtend rond kwart over vijf onstond de brand op de zolder van het museum. Vijftien kloosterlingen en een paar studenten uit een nabijgelegen appartementencomplex moesten worden geëvacueerd.
Brandweerkorpsen uit Tegelen, Venlo, Belfeld en Venray rukten uit om de brand te blussen. Ze zijn daar drie uur mee bezig geweest.
Sommige museumstukken zijn door het vuur verwoest, andere liepen waterschade op. De meeste stukken zijn behouden gebleven.
Het Schutterijmuseum maakt deel uit van een monumentaal kloostercomplex van de Missiepaters van Steyl.
De collectie omvat onder meer koningszilver, geweren, vaandels en andere spullen uit het Limburgse schuttersleven.
Henk Vossen, voorzitter van de stichting Limburgs Schutterijmuseum

»
»
»