De Colombiaanse rebellenbeweging FARC wil Ingrid Bétancourt alleen ruilen tegen eigen leden die gevangen zitten.
Een leider van de rebellen heeft gezegd dat de Frans-Colombiaanse politica niet zomaar zal vrijkomen, zoals eerder wel is gebeurd met andere gijzelaars van de FARC.
Volgens hem is er dan ook geen deal gemaakt met het medische team uit Frankrijk dat gisteren in Colombia is aangekomen.
Oproep gijzelaars vrij te laten
De artsen willen Bétancourt onderzoeken, omdat ze zou lijden aan onder meer hepatitis B.
Bétancourt werd in 2002 door de marxistische rebellenbeweging gegijzeld.
Begin deze week riep de Franse president Sarkozy de FARC opnieuw op om de 46-jarige politica en de andere gijzelaars vrij laten.
Sarkozy en Chavez
De Franse president Sarkozy staat op het punt om naar Zuid-Amerika te reizen in een poging om Ingrid Betancourt vrij te krijgen.
Dat heeft de Franse minister van buitenlandse zaken gezegd tegen het persbureau AP.
Sarkozy zou samen met de Venezolaanse president Chavez naar het gebied willen gaan waar de Frans-Colombiaanse Betancourt wordt vastgehouden door de rebellen van de FARC.
De FARC zegt dat Betancourt alleen vrijkomt in het kader van een gevangenenruil.
Deel deze pagina
»
»
»