De CO2-uitstoot van de nieuwe kolencentrale in Eemshaven zal worden afgevangen. Op die manier komt er geen broeikasgas in de lucht, maar wordt het opgeslagen in een lege gasbel onder de grond.
Dat gaat de Nederlandse Gasunie in samenwerking met de Duitse electiciteitsproducent RWE proberen te bewerkstelligen. Verwacht wordt dat het project in 2015 kan beginnen. De kosten voor het project bedragen 100 miljoen euro.
Door de komst van de nieuwe centrale kunnen 100.000 huishoudens van duurzame stroom worden voorzien.
Proef
Vandaag start een proef met het afvangen van CO2 tijdens een congres op de Maasvlakte in Rotterdam. De techniek wordt dan voor het eerst toegepast in Nederland.
Het afvangen van CO2 is omstreden. Veel energiebedrijven zien het niet zo zitten omdat de energieproductie door de afvang afneemt.
Greenpeace denkt dat de innovatie van andere duurzame technieken door deze "tijdelijke oplossing" afgeremd wordt. Bovendien is de techniek volgens de milieubeweging nog niet bewezen.

»
»
»