Hof: PKK van terreurlijst af

De Koerdische afscheidingsbeweging PKK moet van de Europese lijst van verboden terreurorganisaties gehaald worden. Het Europese Hof van Justitie vindt dat onvoldoende is gemotiveerd waarom de PKK op de lijst thuishoort.

De afscheidingsbeweging werd in 2002 op de terreurlijst gezet. Nu het hof met het vonnis is gekomen, zal de Europese Unie naar verwachting spoedig goed onderbouwen waarom de PKK wel degelijk een terreurbeweging zou zijn. 

Een EU-woordvoerder zegt dat er in december 2007 een nieuwe versie van de lijst is gemaakt. Ook daarin werd de PKK weer opgenomen, met inachtneming van eerdere uitspraken van het hof over soortgelijke zaken. "Voor de Raad van Europa blijft de PKK op de lijst staan."

Banktegoeden

Het Europese Hof vond eerder al dat een Iraanse groepering om dezelfde redenen van de lijst moest verdwijnen. Daardoor kan die weer beschikken over banktegoeden.

De Turkse overheid houdt de PKK verantwoordelijk voor zeker 40.000 doden sinds de oprichting van de beweging in 1984. De PKK, de Koerdische Arbeiderspartij, wil een eigen Koerdische staat in het zuidoosten van Turkije.

Turkije en de Verenigde Staten hebben de PKK ook op hun terroristenlijst staan.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio