Minister Verhagen van Buitenlandse Zaken ontkent dat hij de Tweede Kamer onjuist heeft ingelicht over de kwestie-Herfkens. De SP en de VVD kwamen gisteren met die beschuldiging in het tv-programma EénVandaag.
In een memo zou staan dat Buitenlandse Zaken zelf heeft voorgesteld om oud-minister Herfkens voor haar werk bij de Verenigde Naties in New York een huurvergoeding toe te kennen. Zo'n vergoeding is tegen de regels van de VN.
Verhagen is verbijsterd over de beschuldigingen van de oppositiepartijen. De huurvergoeding was volgens hem voorafgaand aan het bewuste memo ook al ter sprake gekomen. Daarom blijft de minister erbij dat niet te achterhalen is op wiens initiatief de vergoeding is toegekend.
Eveline Herfkens (PvdA) raakte eind vorig jaar in opspraak toen bleek dat jarenlang een vergoeding van Buitenlandse Zaken heeft opgestreken. Ook in haar eigen partij werd geïrriteerd gereageerd. Het PvdA-Kamerlid Spekman noemde Herfkens gedrag "gewoon graaien".
Deel deze pagina
»
»