Postkantoren waren later open

Vroege klanten van postkantoren kwamen vanochtend voor een dichte deur. Oorzaak was een actie van de vakbonden in verband met de voorgenomen sluiting van alle postkantoren. 

De vakbonden hadden het personeel opgeroepen om mee te doen aan "werkoverleg". Vanaf een uur of tien gingen de loketten open. 

Begin deze maand besloten de aandeelhouders van de postkantoren, ING en TNT Post, dat alle locaties in de komende vijf jaar worden opgeheven. Daardoor verliezen 2400 mensen hun werk. 

Volgens ING en TNT Post krijgen de postkantoren steeds meer concurrentie van de blauwe bankwinkels van de Postbank, een dochteronderneming van ING, en de oranje TNT postwinkels. 

750 verkooppunten

De afgelopen jaren is het aantal postkantoren al teruggelopen van ruim 2000 naar 250 vestigingen. TNT Post wil de komende jaren 750 nieuwe verkooppunten in gebruik nemen. 

Verslaggever André Meinema bij het postkantoor op het Zuidplein in Rotterdam

Vertegenwoordigers van de vakbonden gingen met een actiebus naar postkantoren in Rotterdam, Amsterdam en Utrecht. In Utrecht liepen medewerkers in een optocht van het hoofdkantoor aan de Croeselaan naar het postkantoor aan de Neude. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Medewerkers postkantoren voeren actie

Medewerkers van postkantoren voeren aktie in Utrecht. Ze protesteren tegen de voorgenomen sluiting van de laatste 250 filialen. In... plaats van postkantoren komen er in de toekomst kleine agentschappen in winkels en supermarkten.

Audio Gerelateerde audio

  • Postkantoren voorlopig niet open uit protest De postkantoren gaan voorlopig niet open. Een staking mag je het niet noemen, de werknemers voeren werkoverleg. Het overleg is een... protest tegen de voorgenomen sluiting van 250 postkantoren. Dat zou 2400 werknemers hun baan kosten. Verslaggever André Meinema is bij het postkantoor op het Zuidplein in Rotterdam.
  • Postkantoorpersoneel wordt bijgepraat door vakbond Medewerkers van sluitende postkantoren kunnen het niet meer tegenhouden, wel strijden ze voor het behoud van zoveel mogelijk banen... en een goed sociaal plan. Daarom werd bij alle postkantoren vanmorgen een werkonderbreking gehouden, ze gingen uren later open dan normaal. In Rotterdam werd het personeel in die tijd bijgepraat door een kaderlid van de vakbond BVPP.

Video en Audio

Meer video en audio