"Wij, de vertegenwoordigers van Fatah en Hamas gaan akkoord met het Jemenitische initiatief om een dialoog tussen onze partijen op gang te brengen en terug te keren naar de situatie die bestond voor het conflict."
Zo luidde de verklaring die vandaag in de Jemenitische hoofdstad Sanaa door de rivaliserende facties Hamas en Fatah werd ondertekend en waarmee beide groeperingen aangeven overleg met elkaar te willen gaan voeren.
Volgens de Arabische nieuwszender al-Jazeera is de overeenkomst gesloten na bemiddeling van de president van Jemen, Ali Abdullah Saleh.
Het overleg moet een einde maken aan de huidige situatie, waarin Hamas het voor het zeggen heeft in de Gazastrook en Fatah de dienst uitmaakt op de Westelijke Jordaanoever.
Eénheid
Het Westen steunt vooral Fatah omdat het zich wat gematigder opstelt. De woordvoerders van beide kampen zeiden vandaag dat de eenheid van het Palestijnse volk weer centraal moet staan.
Hulporganisaties dringen al langer aan op een verzoening van beide politieke stromingen omdat de ruzie binnen het Palestijnse bestuur de humanitaire omstandigheden in de Palestijnse gebieden alleen maar beroerder maakt.
Waarnemers betwijfelen of er wel enige vooruitgang in Jemen is geboekt. Hamas wil bijvoorbeeld niet onderhandelen met de Palestijnse premier Salam Fayyad.
Deel deze pagina
»