ABN AMRO gedaagd om vasthouden geld

ABN AMRO moet zich voor de rechter verantwoorden voor het tijdelijk vasthouden van geld na overboekingen. Het is een proefproces dat is aangespannen door de Stichting Bankrente Terug.

Als een rekeninghouder een overboeking doet, houdt de bank dat geld meestal een dag vast voordat het wordt overgemaakt op de rekening van de begunstigde. Bijna elke bank doet aan dit 'valuteren'. Hierdoor lopen rekeninghouders rente mis. 

Eind volgend jaar is deze praktijk volgens Europese wetgeving verboden. Maar de stichting wil daar niet op wachten. ABN AMRO verdient volgens de stichting elk jaar een miljard met dit valuteren. De bank zelf ziet het als een bijdrage van de klant in de kosten die overboeken met zich meebrengt. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

ABN Amro moet zich voor de rechter verantwoorden

ABN Amro moet zich voor de rechter verantwoorden voor het ten onrechte incasseren van rente van rekeninghouders. Het gaat om een... proefproces. De zaak is aangespannen door de "Stichting Bankrente Terug" die 1000 klagers vertegenwoordigt.

Video en Audio

Meer video en audio