Jonge Antillianen zouden zich niet meer in Nederland mogen vestigen, als ze geen werk of opleiding hebben. Dat hebben CDA kamerlid Van Toorenburg en haar PvdA-collega Dijsselbloem gezegd.
Dijsselbloem vindt bovendien dat jonge Antillianen die al in Nederland zijn en niet aan de eisen voldoen, moeten worden teruggestuurd om een diploma te halen.
Op de Antillen geldt een sociale vormingsplicht voor jongeren tot en met 24 jaar. Ze moeten onderwijs volgen of werken.
Slechte vooruitzichten
Maar vooral vanaf Curaçao komen veel jongeren zonder baan of opleiding naar Nederland om de slechte vooruitzichten op de Antillen te ontvluchten.
In Nederland belandt een deel van hen in de criminaliteit. De plannen van CDA en PvdA sluiten aan bij een voorstel van het kabinet.
Minister Hirsch-Ballin van justitie werkt aan een wet die regelt dat Antillianen die in Nederland keer op keer in de fout gaan, ongewenst kunnen worden verklaard.
Deel deze pagina
»