Goed jaar voor baggeraar Boskalis

Het jaarcijferseizoen is begonnen. Hieronder een overzicht van de omzet- en winstcijfers die de belangrijkste Nederlandse bedrijven in 2007 hebben behaald.

19 maart 2008: Boskalis

Baggeraar Boskalis heeft een goed jaar achter de rug. Het bedrijf profiteert van de groei van de wereldeconomie, waardoor er veel vraag is naar landwinning en het uitbaggeren van havens. Dat blijkt uit de jaarcijfers.

De winst steeg van 116 miljoen naar 204 miljoen euro. Vooral door de snel groeiende export uit China moeten veel havens worden uitgediept en uitgebreid. 

Daarnaast raken stedelijke gebieden aan de kust overbevolkt, waardoor er veel vraag is naar nieuw land in zee. Dat levert grote opdrachten voor baggerbedrijven op. Ondanks de positieve vooruitzichten vindt Boskalis het nog te vroeg om een concrete prognose te geven voor dit jaar. 

Boskalis-topman Peter Berdowski

Ahold

Het winkelconcern Ahold (onder meer Albert Heijn, Gall & Gall en Etos) heeft zijn winst vorig jaar zien stijgen naar 2,9 miljard euro. Dat is maar liefst 220 procent meer dan in 2006.

De netto-omzet was met 28,2 miljard euro 1,2 procent hoger. De resultaten zijn hoger uitgevallen dan door financiëel annalisten was verwacht

De winststijging is te danken aan de verkoop van slecht presterende onderdelen, zoals U.S. Foodservice, de activiteiten van Ahold in Polen en de Amerikaanse winkelketen Tops.

De winkels van Albert Heijn hebben vorig jaar meer verkocht. De omzet van deze Nederlandse supermarktketen was ruim 12 procent hoger dan in 2006. Voor een deel is dat het gevolg van de overname van een aantal Konmar-winkels.

Ahold

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet28,2 miljard euro+ 1,2 procent
Nettowinst2,945 miljard euro+ 220 procent


6 maart 2008: Aegon

Verzekeringsconcern Aegon heeft vorig jaar 20 procent minder winst behaald dan in 2006. Het resultaat kwam uit op 2,55 miljard euro. Ondanks de winstdaling is het resultaat hoger dan analisten hadden verwacht.

De subprime-portefeuille, riskante beleggingen waarmee veel financiële instellingen grote bedragen zijn kwijtgeraakt, behield bij Aegon zijn waarde (2,9 miljard euro). Wel werden andere riskante beleggingen minder waard: 487 miljoen euro.

Aegon

2007

Verschil t.o.v. 2006

OmzetNiet bekend gemaakt
Nettowinst2,55 miljard euro- 20 procent


6 maart 2008: Akzo Nobel

Het chemieconcern Akzo Nobel heeft vorig jaar een nettowinst gemaakt van 580 miljoen euro. Dat is bijna dertig procent hoger dan in 2006.  

Het totale resultaat is uitgekomen op rond 9 miljard euro. Dat is inclusief de winst op het onderdeel Organon. Deze farmaciedochter is vorig jaar verkocht aan Schering Plough. 

Sinds eind vorig jaar bestaat Akzo Nobel uit twee divisies, verf en chemie. In beide onderdelen werden goede resultaten geboekt.

Akzo Nobel

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet10,2 miljard euro+ 2 procent
Nettowinst580 miljoen euro30 procent


21 februari 2008: TomTom

De maker van navigatieapparatuur TomTom heeft vorig jaar een record aantal producten verkocht en de hoogste winst bereikt ooit. Het bedrijf maakte een nettowinst van 317 miljoen euro, 43 procent meer dan in 2006.

De omzet steeg 27 procent naar 1,74 miljard euro. Voor dit jaar verwacht TomTom een omzet van 2 tot 2,2 miljard euro. Het bedrijf denkt in 2008 14 tot 15 miljoen navigatieproducten te verkopen. 

TomTom

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet1,74 miljard euro+ 27 procent
Nettowinst317 miljoen euro+ 43 procent


20 februari 2008: Heineken

Bierbrouwer Heineken heeft een goed jaar achter de rug. De winst steeg met 23 procent tot 1,12 miljard euro. Dat komt overeen met de verwachting van het bedrijf. De omzet groeide vorig jaar met zes procent. 

Heineken heeft te maken met hogere inkoopprijzen voor mout en het aluminium voor de blikjes, maar berekent die door aan de klanten. De bierprijzen in Europa zullen daardoor met 3 tot 4 procent stijgen, zo verwacht Heineken. 

Voor dit jaar verwacht het bedrijf een verdere groei.

Heineken

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet12,6 miljard euro+  6 procent
Nettowinst1,1 miljard euro+  23 procent


20 februari 2008: ING

De kredietcrisis, waardoor internationaal veel financiële instellingen zijn geraakt, heeft relatief weinig schade toegebracht aan ING. In het vierde kwartaal van 2007 moest de bank-verzekeraar 194 miljoen euro afschrijven op riskante beleggingen. 

Wereldwijd hebben banken meer dan 100 miljard euro verloren als gevolg van de kredietcrisis. De afschrijvingen bij ING zijn minder groot dan dan door financiëel analisten werd gevreesd.

ING heeft zijn winst vorig jaar met bijna 20 procent zien stijgen naar 9,2 miljard euro. 

ING

2007

Verschil t.o.v. 2006

Nettowinst9,2 miljard euro+  19,5 procent
Afschrijvingen in vierde kwartaal 2007 ivm kredietcrisis 194 miljoen euro


18 februari 2008: TNT

De winst bij post- en pakketbezorger TNT is vorig jaar 5,5 procent lager uitgekomen op 783 miljoen euro. De omzet is wel gestegen: met 9,5 procent naar iets meer dan 11 miljard euro.

De daling van de winst komt vooral omdat TNT 140 miljoen euro apart heeft gezet om een reorganisatie van het postbedrijf te betalen. Bij dit onderdeel   verdwijnen door deze reorgansatie de komende tijd ruim 6000 banen. 

Ondanks de winstdaling is bestuursvoorzitter Peter Bakker tevreden over de prestaties in 2007. In het bijzonder is hij te spreken over het onderdeel Express, dat zijn aandeel in Europa wist te vergroten.

TNT

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet11 miljard euro+ 9,5 procent
Nettowinst783 miljoen euro- 5,5  procent


14 februari 2008: Schiphol

Schiphol heeft zijn winst vorig jaar met 17 procent zien stijgen naar 233 miljoen euro. De omzet van de luchthaven nam met 10,6 procent toe naar ruim 1,1 miljard euro. Het aantal passagiers steeg met ruim 4 procent tot 50,4 miljoen euro.

Voor dit jaar rekent Schiphol op een lager resultaat als gevolg van de invoering van de 'vliegtax' per 1 juli. Volgens directeur Gerlach Cerfontaine zal door deze belasting het aantal passagiers niet of nauwelijks stijgen.

Schiphol

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet1,1 miljard euro+ 10,6 procent
Nettowinst233 miljoen euro+ 17  procent


14 februari 2008: Randstad

Uitzendorganisatie Randstad heeft er een recordjaar opzitten. In 2007 steeg de omzet met 12 procent naar 9,2 miljard  euro. Randstad profiteerde van een sterke economie in grote delen van de wereld.

Tegelijk werd ook een verslechtering zichtbaar van de markt in de Verenigde Staten. Dat had uiteindelijk ook effect op de resultaten van Randstad in Europa. Ondanks de groeivertraging in veel landen blijft er volgens Randstad schaarste aan personeel.

De nettowinst steeg vorig jaar met 7 procent naar 385 miljoen euro. Als een eenmalig belastingeffect buiten beschouwing wordt gelaten is de winst met 18 procent gestegen.

Randstad

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet9,2 miljard euro+ 12 procent
Nettowinst385 miljoen euro+ 7  procent


13 februari 2008: DSM

Chemieconcern DSM is tevreden over het afgelopen jaar. Ondanks de dalende dollar en de stijgende grondstof- en energieprijzen ging in het vierde kwartaal de omzet met 10 procent omhoog. De winst steeg over 2007 licht.

DSM is zich versneld aan het omvormen van een chemieconcern naar een bedrijf dat innovaties voor producten ontwikkelt. Zo concentreert het bedrijf zich onder meer op ingrediënten die voedingsmiddelen gezonder maken. 

Voor 2008 verwacht het bedrijf dat de winst gelijk blijft. "Maar het geven van een richtlijn is moeilijk dit jaar, gezien de huidige macro-economische onzekerheid", aldus topman Feike Sijbesma. 

DSM

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet8,7 miljard euro+ 5 procent
Nettowinst556 miljoen euro+ 1  procent


5 februari 2008: KPN

Het telecomconcern KPN heeft zijn resultaat vorig jaar sterk zien stijgen. De nettowinst steeg met 67 procent zien stijgen naar ruim 2,6 miljard euro. Dat is onder meer te danken aan een eenmalige belastingmeevaller van 1,2 miljard euro bij het Duitse dochterbedrijf E-Plus. 

Ondanks het gestegen resultaat wil de telecommer de komende jaren nog meer banen schrappen dan eerder was aangekondigd. In 2005 liet KPN weten dat er 8000 banen zouden worden geschrapt. Daar komen nu nog 2000 banen bij. Bovendien gaat het concern besparen het inhuren van extern personeel.

KPN

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet12,6 miljard euro+ 5 procent
Nettowinst2,6 miljard euro+ 67  procent


31 januari 2008: Shell

Energieconcern Shell heeft in het vierde kwartaal van het afgelopen jaar de winst zien stijgen tot 6,7 miljard dollar. Dat is meer dan analisten gemiddeld hadden verwacht. Zij rekenden op een winst van 6,1 miljard dollar. 

Over het hele jaar kwam de winst van het olieconcern uit op 27,6 miljard dollar. Het is de hoogste winst ooit door een Europees bedrijf gerealiseerd.

Shell

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet356 miljard dollar+ 10 procent
Nettowinst27,6 miljard dollar+ 8  procent


21 januari 2008: Philips

Philips heeft er een jaar opzitten met meer omzet, maar een lagere winst. Het nettoresultaat daalde van 5,4 miljard tot 4,2 miljard euro, maar dat komt doordat vorig jaar minder werd verdiend aan de verkoop van bedrijfsonderdelen. Als die inkomsten buiten beschouwing worden gelaten, steeg de winst met bijna 8 procent.

De omzet steeg met 5 procent tot 26,8 miljard euro. De cijfers zijn beter dan verwacht. Philips heeft nog geen last van een terugval van de consumentenuitgaven. Vooral in het laatste kwartaal steeg de omzet flink. In Noord-Amerika was er een daling, maar dat werd gecompenseerd door de ontwikkelingen in onder meer China en India. Topman Kleisterlee is tevreden dat ook in het vierde kwartaal alle doelen zijn gehaald en hij is optimistisch dat dat ook de komende drie jaar lukt. 

Beleggers hebben de cijfers goed ontvangen. Op een zeer slechte beurs staat het Philips als enige AEX-fonds op winst. Om 14.00 uur stond het aandeel 2 procent in de plus.

Philips

2007

Verschil t.o.v. 2006

Omzet26,8 miljard euro+ 5 procent
Nettowinst4,2 miljard euro- 22 procent

Agenda:



20 maart - BAM

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Goed jaar voor baggeraar Boskalis

Baggeraar Boskalis heeft een goed jaar achter de rug. Het bedrijf profiteert van de groei van de wereldeconomie, waardoor er veel... vraag is naar landwinning en het uitbaggeren van havens.

Audio Gerelateerde audio

  • Recordwinst voor Boskalis Een winst van 88 miljoen euro voor baggerbedrijf Boskalis. Een recordwinst, zo bleek vanochtend bij de presentatie van de... jaarcijfers over 2007. Het bedrijf profiteert vooral van diverse grote projecten om havens uit te breiden en te verdiepen. Peter Berdowski van Boskalis...

Video en Audio

Meer video en audio