Rouvoet onderzoekt toekomst Glen Mills

Minister Rouvoet voor Jeugd en Gezin gaat onderzoeken of de Glen Mills School een gesloten jeugdinrichting kan worden. Hij reageert daarmee op een rapport van de Inspectie Jeugdzorg.

De Inspectie stelt dat de school voor heropvoeding van probleemjongeren in strijd met de wet handelt. 

Jongeren die zich agressief gedragen worden volgens de inspectie vastgepakt door de begeleiders en tegen de grond gedrukt. Ze worden pas losgelaten als ze weer rustig zijn. 

Dat is in strijd met de wet, zegt de inspectie. Alleen in gesloten jeugdinrichtingen mag deze methode worden gebruikt. Glen Mills is een open inrichting. 

Buitenwereld

Ook heeft Glen Mills over de heropvoedingsmethode te weinig contact met de buitenwereld. Daardoor is er onvoldoende zelfreflectie en wordt er te weinig bijgestuurd, zegt de inspectie. 

Interim-directeur Ouwens van Glen Mills noemt het waanzinnig dat het personeel niet zou mogen ingrijpen bij excessief gedrag. 

"Als dat nu niet mag volgens de wet, dan moet de wet nodig worden aangepast", zegt hij.

Minister Rouvoet gaat nu bekijken of de Glen Mills school een gesloten inrichting kan worden. Hij gaat overleggen met de Inspectie Jeugdzorg, de provincie Zuid-Holland, het ministerie van Justitie en de Glen Millsschool. Voor de zomer komt hij met een reactie.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Aanpak Glen Mills gedeeltelijk illegaal

Het heropvoedingsinstituut voor criminele jongeren Glen Mills gebruikt een aanpak die gedeeltelijk illegaal is. Dat zeggen de... Inspecties voor de Jeugdzorg en het Onderwijs in een rapport over de veiligheid op Glen Mills.

Audio Gerelateerde audio

  • Hoofdinspecteur De Vries over Glen Mills-school De Glen Mills-school in Wezep houdt zich niet altijd aan de wet. Tenminste, als ze agressief gedrag van de leerlingen aanpakken.... Dat blijkt uit onderzoek van de Inspectie Jeugdzorg en de Inspectie Onderwijs dat vandaag verschijnt. De hoofdinspecteur Inspectie Jeugzorg, Joke de Vries.

Video en Audio

Meer video en audio