Bewoners Ganzedijk krijgen excuses

De provincie Groningen heeft per brief excuses aangeboden aan de inwoners van Ganzedijk voor alle onrust van de afgelopen weken. 

Na een onderzoek over de toekomst van het dorp werd aanvankelijk gezegd dat de bijna 60 huizen zouden worden gesloopt. Maar uiteindelijk besloot de provincie Groningen dat sloop niet aan de orde is. 

De excuusbrief volgt op overleg dat gedeputeerde Calon vrijdagmiddag had met het comité Ganzedijk Moet Blijven. 



Alternatief

Met de gedeputeerde is afgesproken dat de inwoners van Ganzedijk de komende tijd zelf een alternatief plan voor hun dorp opstellen.

De omstreden sloopplannen voor Ganzedijk leidden vorige week tot het aftreden van verantwoordelijk wethouder Ruud Hietbrink van Reiderland, de gemeente waar Ganzedijk onder valt.

Hij zou de sloopplannen slecht zou hebben gecommuniceerd naar de bevolking.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Excuses aan bewoners Ganzedijk

De provincie Groningen heeft in een brief excuses aangeboden aan de bewoners van het dorp Ganzedijk, dat op de nominatie stond om... gesloopt te worden.

Video en Audio

Meer video en audio