In het oosten van Afghanistan is op verschillende plaatsen gedemonstreerd tegen de anti-koranfilm van PVV-leider Wilders. In Jalalabad schreeuwden duizenden studenten leuzen tegen Nederland, en ook tegen Denemarken.
De betogers staken Nederlandse vlaggen in brand en ook een oranje gekleurde lampenkap ging in vlammen op.
De betogers eisen berechting van Wilders. Ook willen ze dat de Deense tekenaar van de Mohammed-cartoons wordt aangeklaagd wegens belediging van de islam. De studenten dreigen met aanslagen tegen Nederlandse en Deense doelen.
Gisteren waren er ook al demonstraties. Het waren de grootste demonstraties van de afgelopen weken in Afghanistan.
Volgens de politie gingen in Herat, een stad in het westen van het land, meer dan 10.000 mensen de straat op. Ze riepen 'Dood aan Nederland, dood aan Denemarken'.
De betogers richten zich ook tegen Denemarken omdat omstreden cartoons over de profeet Mohammed onlangs weer in enkele kranten zijn gepubliceerd.
Deel deze pagina
»