Staatssecretaris de Vries van Defensie heeft een bezoek gebracht aan de Nederlandse militairen in Uruzgan. Hij ging ook mee op patrouille.
De Vries zei na afloop dat het goed was om te zien hoe zwaar het terrein is en dat hij onder de indruk is van het werk van de Nederlanders.
Hij zei verder dat geen enkele militair hem heeft aangesproken op het recente rapport over de dood van twee Nederlanders in Afghanistan. Daarin staat dat de twee zijn omgekomen door eigen vuur. Het rapport is slecht gevallen bij militairen in het gebied.
De Tweede Kamer drong er vorige week bij het kabinet op aan snel een bewindsman naar Uruzgan te sturen om het rapport toe te lichten, maar volgens De Vries had zijn al eerder geplande reis daar niets mee te maken.

»
»
»