Premier spreekt Sarkozy over film

Premier Balkenende heeft de Franse president Sarkozy om steun gevraagd bij het oplossen van eventuele problemen na het verschijnen van de anti-koranfilm van Geert Wilders.       

                                        

Balkenende was vanmiddag in Parijs voor een werklunch met de Franse president. De film van Wilders was een belangrijk gespreksonderwerp. Volgens de premier heeft Sarkozy die steun ook toegezegd. 

De premier wilde niet zeggen waar de steun uit bestaat. "Dat kan diplomatieke steun zijn of anderszins", zei hij. De premier liet verder weten dat hij goed voorbereid wil zijn op de film, ook al kent hij die nog niet. 

Ambassadeurs

Minister Verhagen heeft met dertig ambassadeurs van islamitische landen gepraat over de film. Het gesprek werd gehouden op verzoek van de ambassadeurs, omdat in hun landen veel zorgen bestaan over de anti-Koran-film. 

Verhagen legde nog eens uit dat het kabinet niet achter de film van Wilders staat, maar dat het die niet gaat verbieden, omdat hier vrijheid van meningsuiting is. De minister benadrukte verder dat moslims in Nederland goed kunnen functioneren. 

Verhagen riep de islamitische landen op Nederlandse burgers en instellingen in het buitenland te beschermen. Volgens Buitenlandse Zaken was het een prima gesprek en is over en weer waardering uitgesproken.

Haatzaaien

Het Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland doet een klemmend beroep op het Openbaar Ministerie om Geert Wilders snel te gaan vervolgen wegens haatzaaien. 

Veel moslimorganisaties vinden dat het OM te lang wacht met een beslissing om hem te vervolgen. Tegen Wilders zijn al tientallen aangiftes gedaan wegens haat zaaien.  

Deze week voegde het Samenwerkingsverband van Marokkanen daar een nieuwe aangifte aan toe. Justitie heeft de zaak nog in onderzoek.

Verslaggever Lex Runderkamp

Wilders kan zijn film overigens presenteren in het internationaal perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. "Hij is welkom", zei voorzitter Max van Weezel

woensdagavond nadat het bestuur lang over het verzoek van het Tweede Kamerlid had gesproken.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Premier Balkenende op bezoek in Frankrijk Premier Balkenende heeft in een gesprek met de Franse president Nicolas Sarkozy om steun gevraagd bij het... oplossen van eventuele problemen na het verschijnen van de film van Wilders.
  • video Oproep om Geert Wilders te vervolgen Het Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland doet een klemmend beroep op het Openbaar Ministerie om... Geert Wilders snel te gaan vervolgen wegens haatzaaien. Véél moslimorganisaties vinden dat het OM te lang wacht met een beslissing om hem te vervolgen. Tegen Wilders zijn al tientallen aangiftes gedaan wegens haatzaaien. Deze week voegde het Samenwerkingsverband van Marokkanen daar een nieuwe aangifte aan toe. Justitie heeft de zaak nog in onderzoek.
  • video Verslaggever Lex Runderkamp over aangifte Wilders Verslaggever Lex Runderkamp over aangifte Wilders

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 300 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 173 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 947 keer afgespeeld

Meer video en audio