Eerste schrikkelbaby's geboren

Al duizenden jaren bestaat het: de schrikkeldag. Omdat een jaar niet exact 365 dagen telt, maar 365 dagen, 5 uur, 48 minuten en 45,1875 seconden, is deze extra dag eens in de vier jaar in het leven geroepen.

Aanvankelijk was de schrikkeldag een ongenummerde dag tussen de 23ste en 24ste februari. Later werd elke vier jaar een 29ste dag aan februari toegevoegd. 

Mensen die op 29 februari geboren zijn, kunnen hun verjaardag dus maar eens in de vier jaar op de officiële datum vieren. 

De schrikkelbaby's die vandaag worden geboren, kunnen dus rekenen op extra aandacht. 

Verslaggeefster Karin Alberts ging kijken in een ziekenhuis in Utrecht.

Economie

Op een schrikkeldag vinden meer huwelijken plaats dan op andere dagen. Daarnaast heeft het Nibud berekend dat een gemiddeld gezin 15 euro meer kwijt is door de schrikkeldag.

Volgens het Centraal Bureau voor Statistiek groeit de economie in een schrikkeljaar 0,3 tot 0,4 procentpunt meer dan in een niet-schrikkeljaar.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Extra aandacht voor schrikkelbaby's van vandaag Mensen die op 29 februari geboren zijn, kunnen hun verjaardag maar eens in de 4 jaar op de officiele datum vieren. En de... schrikkelbaby's die vandaag worden geboren, kunnen rekenen op extra aandacht.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 260 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 139 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 844 keer afgespeeld

Meer video en audio