Nederland doet mee aan volgende fase JSF

Naar verwachting besluit het kabinet vandaag tot deelname aan de volgende fase van de JSF, het nieuwe Amerikaanse gevechtsvliegtuig. 

Bij de PvdA bestaat grote twijfel over de JSF, maar de PvdA-bewindslieden willen er voorlopig wel mee doorgaan. 

Onderzoek

In het regeerakkoord hebben PvdA, CDA en Christenunie afgesproken dat het kabinet opnieuw zou investeren in de testfase van het gevechtsvliegtuig. 

Ook is afgesproken dat er eerst een grondig onderzoek moet komen, naar onder meer prijs en kwaliteit van het nieuwe gevechtsvliegtuig.  

Opvolger

Bronnen rond het kabinet bevestigen dat die knoop vandaag wordt doorgehakt en Nederland twee testtoestellen zal aanschaffen.

De JSF moet de opvolger worden van de F16. Een definitief besluit is voorzien in 2010, maar volgens Haagse bronnen betekent deelname aan de volgende fase feitelijk dat het kabinet de JSF-toestellen uiteindelijk ook wil kopen. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 260 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 139 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 844 keer afgespeeld

Meer video en audio