Op 14 mei is het precies 60 jaar geleden dat de staat Israël werd opgericht. Als gevolg daarvan moesten honderdduizenden Palestijnen hun woongebied verlaten.
Het Tropenmuseum in Amsterdam laat met de tentoonstelling 'Palestina 1948, herinneringen aan een verdwenen vaderland' zien op welke wijze dit de levens van individuele Palestijnen heeft beïnvloed.
Persoonlijke verhalen, in de vorm van video-interviews, brengen de herinnering aan 1948 vanuit Palestijns perspectief in beeld.
Hieronder een selectie van de video-interviews die in het Tropenmuseum te zien zijn:
Abdullah Hussein (1923 - ). Afkomstig uit Mughr al-Khayt, Palestina. Woont nu in Bar Elias, Libanon.
Ali Abdullah (1923 - 2006). Afkomstig uit Lubyeh, Palestina. Gestorven in Ein el-Hilweh, vluchtelingenkamp Libanon.
Fayez Jouma (1932 - ). Afkomstig uit 'Arab al-Harb, Palestina. Woont nu in El-Buss, vluchtelingenkamp Libanon.
George Faraj (1924 - ). Afkomstig uit Jeruzalem, Palestina. Woont nu in Beiroet, Libanon.
Hamdeh Jouma (1930 - ). Afkomstig uit 'Arab Zbeid, Palestina. Woont nu in Qasmiyye, Libanon.
Ismail Shammout (1930 - 2006). Afkomstig uit Lydda, Palestina. Gestorven in Amman, Jordanië.
'Palestina 1948, herinneringen aan een verdwenen vaderland' is van 1 maart 2008 tot en met 4 januari 2009 te zien in de Parkzaal van het Tropenmuseum.

»
»
»