FARC laat vier gijzelaars vrij

In Colombia heeft de rebellenbeweging FARC vier gijzelaars vrijgelaten. De vier zijn voormalige parlementariërs en werden jarenlang vastgehouden in de jungle van Colombia. 

De Venezolaanse president Chávez heeft bij de vrijlating bemiddeld. De vier zijn overgebracht naar de Venezeolaanse hoofdstad Caracas, waar zij met hun familie zijn herenigd.

Betancourt

De vier hebben samen met presidentskandidaat Ingrid Betancourt in de jungle vastgezeten. Zij zou zeer slecht door de FARC worden behandeld.

"Ingrid Betancourt verkeert in onmenselijke omstandigheden. Ze wordt omringt door rebellen die absoluut niets doen om haar leven enigszins draagbaar te maken." Betancourt zou volgens de gijzelaars zeer ernstig ziek zijn.

Vorige maand kwamen ook al twee gijzelaars vrij. De rebellen van de FARC houden in totaal nog zo'n 100 mensen vast onder wie oud-parlementsleden, politieagenten en militairen. 

De rebellen willen de gijzelaars ruilen voor een paar honderd guerrillastrijders die in Colombia in de gevangenis zitten. President Úribe van Colombia wil daar niet aan toegeven.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

FARC laat vier gijzelaars vrij

De Colombiaanse rebellenbeweging FARC heeft vier gijzelaars vrijgelaten. Het Rode Kruis is op weg om ze op te halen. De gijzelaars... hebben ruim zes jaar vastgezeten in de jungle.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 240 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 112 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 794 keer afgespeeld

Meer video en audio