Bod Ter Horst politiecao afgewezen

De politievakbond ACP heeft het laatste bod van minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) voor een nieuwe cao afgewezen. Een ruime meerderheid van het bondsbestuur vindt het bod te mager.

De uitspraak van de ACP is niet verrassend. Eerder al verwees de top van de vakbond het zogenoemde eindbod al naar de prullenmand, maar liet het laatste woord aan de bondsraad, waarin de afdelingen zijn vertegenwoordigd.

Van de aanwezige leden wees 90 procent het voorstel van Ter Horst af. De NPB, de andere grote bond, houdt een schriftelijke stemming onder de leden. Begin maart wordt de uitslag bekend.

De kleinere ANPV heeft het bod van de minister eerder al afgewezen. De VMHP, een kleine bond voor hoger politiepersoneel, gaat onder voorwaarden akkoord met het voorstel van Ter Horst.

Eindbod

De minister deed haar eindbod op 12 februari, na een bemiddeling tussen Ter Horst en de vakbonden door voormalig CNV-voorzitter Doekle Terpstra. De bonden voeren sinds eind vorig jaar acties om een betere cao af te dwingen.

Het voorstel van Ter Horst houdt onder meer in een loonsverhoging van 3,5 procent per 1 februari 2008 en 3,3 procent per 1 januari 2009. Politiepersoneel in lagere loonschalen krijgt er nog wat extra bij. Bovendien gaat de toeslag voor onregelmatige diensten in om 21.00 uur in plaats van 22.00 uur.

Woensdag debatteert de Tweede Kamer met Ter Horst over de politie-cao. Het debat is aangevraagd door de PVV, ondersteund door GroenLinks en Rita Verdonk.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Politiebond ACP verwerpt bod Ter Horst

De grootste politiebond, de ACP, verwerpt het eindbod van minister Ter Horst voor een nieuwe CAO. 90 procent van de ACP-leden... stemde tegen. Eerder verwierp de kleinere ANPV het bod ook al. De kans op nieuwe acties is groot. Minister Ter Horst heeft al aangegeven dat ze haar bod niet verder kan en wil verhogen.

Video en Audio

Meer video en audio