De politie Haaglanden is een grootscheeps onderzoek gestart naar de personen die verantwoordelijk zijn voor het grote aantal autobranden in de regio tijdens de afgelopen jaarwisseling.
Nieuwjaarsnacht gingen in de gemeente Den Haag, vooral in en om het centrum, 109 auto's in vlammen op.
In de nacht zelf verrichtten politieagenten zeven aanhoudingen in verband met de autobranden, de betrokkenheid van deze verdachten wordt nog onderzocht.
Flyers
De politie zet nu alle mogelijke middelen in om meer verdachten op te sporen. In de wijken delen agenten flyers uit waarin de bewoners opgeroepen worden al hun informatie over de branden al dan niet anoniem, aan de politie kenbaar te maken.
Verder worden alle camerabeelden die tijdens de nacht gemaakt zijn rond de locaties van de autobranden bekeken. Tegelijkertijd voeren wijkagenten aanvullend onderzoek uit.
Politiebescherming
De exacte schade van de autobranden is nog niet duidelijk maar lijkt aanzienlijk. In sommige gevallen was het voor de hulpdiensten onmogelijk om op tijd in te grijpen.
Zo werd de brandweer in ondermeer de Schilderswijk bekogeld met stenen en zwaar vuurwerk zodat ze moest wachten op politiebescherming voor ze verder kon gaan met blussen. Het vuur kon daardoor op verschillende plaatsen overslaan naar andere auto's die in de buurt stonden.

»
»
»