Doden bij aardverschuivingen op Java

Op het Indonesische eiland Java zijn door aardverschuivingen zeker 78 mensen om het leven gekomen. 

Negen dorpen in bergachtig gebied in Midden-Java zijn bedolven door modder. 

De aardverschuivingen in verschillende disctricten zijn het resultaat van langdurige zware regen. Honderden huizen kwamen onder water te staan. 

Regenseizoen

Op sommige plaatsen staat het water een meter hoog. Het regenseizoen in Indonesië is net begonnen en nog niet op z'n hoogtepunt. 

Aardverschuivingen komen tijdens het regenseizoen van oktober tot april vaak voor en worden steeds heviger. Dat heeft twee oorzaken.

Omdat veel heuvels en bergen zijn kaal gehakt, is er vaak te weinig vegetatie om de grond vast te houden.

Daarbij is Java ernstig overbevolkt en worden overal huizen gebouwd. De bedolven huizen stonden pal onder de berghelling en kregen de volle laag. 

Moeilijk bereikbaar

Hulpverlening wordt bemoeilijkt doordat veel wegen onder water staan. De getroffen gebieden zijn daarom moeilijk te bereiken. 

Veel mensen proberen daarom zelf een goed heenkomen te zoeken en trekken de bergen in. 

Ook delen van Jakarta staan weer onder water. Begin dit jaar werd de hoofdstad al zwaar getroffen. In februari stond 70 procent van Jakarta blank.

Toen kwamen meer dan 90 mensen om het leven en raakten 400.000 mensen dakloos.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Doden door overstromingen op Java

Precies drie jaar na de verwoestende tsnunami op Tweede Kerstdag 2004, is Indonesië getroffen door zware overstromingen en... aardverschuivingen. Op het eiland Java zijn tenminste 78 mensen om het leven gekomen.

Audio Gerelateerde audio

  • Correspondent over aardverschuivingen Java In Indonesië is het regenseizoen begonnen. Op het eiland Java heeft de regenval enorme aardverschuivingen veroorzaakt, waarbij al... tientallen mensen door om het leven zijn gekomen. Correspondent Michel Maas vanuit Indonesië.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 1273 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 473 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 2558 keer afgespeeld

Meer video en audio