Ruim vijf miljoen voor Serious Request

De 3FM-inzamelingsactie Serious Request voor schoon drinkwater over de hele wereld heeft het recordbedrag van 5.249.466 euro opgeleverd. 

Het bedrag wordt gestort op de rekening van het Rode Kruis.

Zes dagen lang lieten de dj's Rob Stenders, Michiel Veenstra en Gerard Ekdom zich opsluiten in het Glazen Huis op het Plein in Den Haag. Prins Willem-Alexander deed vorige week de deur op slot. 

Het trio maakte 24 uur per dag radio. Ze mochten niet eten. In ruil voor donaties draaiden ze verzoeknummers. 

Lachen

"Ik kan me niet herinneren dat ik ooit zo hard en lang heb gelachen", aldus Ekdom. "Je emoties worden ook een stuk heftiger. Zoals toen mijn zoontje langskwam, nou toen brak ik."

Na drie jaar in Utrecht, stond het huis dit jaar voor het eerst in Den Haag. "In het begin wisten we niet of het publiek ons ook hier zou vinden, maar het was onwijs gezellig", aldus Ekdom. 

Huiskamerconcert

Naast het draaien van 'betaalde' verzoeknummers waren er ook speciale acties. Zo zijn er huiskamerconcerten gehouden en is er zelfs getrouwd in het Glazen Huis. 

Ook werden er artikelen aangeboden waarop geboden kon worden. Vandaag werd bekend dat de voetballer van het jaar, de Braziliaan Kaka van AC Milan een gesigneerd shirt doneert.  

Kaka werd daartoe overgehaald door zijn ploeggenoot Clarence Seedorf. Ook Seedorf zelf en teamgenoot Paolo Maldini laten hun shirty met handtekening veilen op de website eBay. 

'Genoeg'

Ekdom doet volgend jaar niet meer mee aan de actie. "Ik heb het nu drie jaar gedaan, dat is wel genoeg." 

Debutant Stenders twijfelt nog. "Het is echt een hele speciale belevenis. Een cadeautje om dit mee te mogen maken en dat zeg ik zonder ironie. Misschien wil ik het wel bij één keer laten om het speciale gevoel te houden."  

Waar het Glazen Huis volgend komt te staan, is nog niet bekend. Een aantal Nederlandse steden heeft zich al aangeboden als gastheer. 

Music for Life

De benefietactie Music for Life van Studio Brussel, de Belgische zusteractie van Serious Request van radio 3FM, heeft  ruim 3,35 miljoen euro opgebracht. 

De actie stond dit jaar net als in Nederland in het teken van schoon water. De opbrengst gaat ook in België naar het waterprogramma van het

Rode Kruis.

Het publiek zamelde in totaal meer dan 2 miljoen euro in. Minister van Buitenlandse Zaken Karel de Gucht verhoogde namens de federale regering het bedrag met 1 miljoen euro. Twee ministers schonken in naam van de Vlaamse regering ieder nog 150.000 euro.

Zwitserland

Het Franstalige deel van Zwitserland, bestaande uit  twee miljoen inwoners, deed dit jaar voor het eerst mee. Daar werd 252.000 Zwitserse francs binnengehaald, ruim 150.000 euro.

Ook in Ierland, Zweden en Finland wordt overwogen de formule over te nemen. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Op het Plein in Den Haag nadert de actie Serious Request z'n eind. Zes dagen zaten 3 dj's opgesloten in een... Glazen Huis. In ruil voor een donatie draaiden ze 24 uur per dag verzoeknummers. Met de actie probeert 3FM samen met het Rode Kruis zoveel mogelijk geld op te halen voor een betere drinkwater-voorziening in de wereld.

  • Actie Serious Request nadert zijn einde

    Op het Plein in Den Haag nadert de actie Serious Request z'n eind. Zes dagen zaten 3 dj's opgesloten in een... Glazen Huis. In ruil voor een donatie draaiden ze 24 uur per dag verzoeknummers. Met de actie probeert 3FM samen met het Rode Kruis zoveel mogelijk geld op te halen voor een betere drinkwater-voorziening in de wereld.

  • Gesprek met dj Gerard Ekdom

    Gesprek met dj Gerard Ekdom

  • Idee Glazen Huis overgenomen door buitenland

    Het idee van het Glazen Huis - een Nederlands initiatief- begint langzaam ook in het buitenland door te... dringen. Zwitserland deed dit jaar voor het eerst mee.

  • Deejays 3FM halen meer dan vijf miljoen op

    Het is niet het hoogste bedrag dat ooit is binnengehaald bij een media-actie, maar de actie van 3 deejays die... zich 6 dagen zonder eten hadden opgesloten in een Glazen Huis in Den Haag heeft toch 5 en een kwart miljoen euro opgeleverd. Een bedrag dat door het kabinet wordt verdubbeld. Het geld is bestemd voor een betere drinkwatervoorziening in de wereld. De vijf miljoen valt overigens in het niet bij wat er de afgelopen dagen is gepind voor de kerstboodschappen: 850 miljoen euro...

  • Ook België kent een Glazen Huis

    Het is vandaag de laatste dag van de 3fm-actie Serious Request. Vanavond komen de drie dj's uit het Glazen... Huis en wordt bekend hoeveel de actie voor schoon drinkwater heeft opgeleverd. Ook België kent een Glazen Huis. Net als in Nederland worden de gekste acties georganiseerd om geld op te halen.

Video en Audio

Meer video en audio