Zuivelbedrijven Campina en Friesland Foods willen fuseren. De twee bedrijven voeren daarover verkennende gesprekken.
Ze willen vooral groeien in Europa, Afrika en Azië. Hun ingrediënten hopen ze samen wereldwijd beter af te kunnen zetten.
Campina en Friesland Foods hebben gezamenlijk een omzet van 8,3 miljard euro. Over de hele wereld werken er zo'n 22.000 mensen bij de twee zuivelbedrijven.
Melk
In Nederland, Duitsland en België zijn 17.000 melkveebedrijven aangesloten bij de twee coöperaties.
De bedrijven leverden vorig jaar 8,7 miljard kilo melk. Campina is het bedrijf achter merken als Yogho! en Vifit. Friesland Foods heeft merken als Friesche Vlag en Frico. Ook is het bedrijf groot in sapprodukten met merken als Appelsientje, Dubbelfrisss en CoolBest.
Medio 2008 willen de bedrijven de fusieplannen voorleggen aan de leden. In de tweede helft van 2008 moet de fusie volgens plan worden afgerond.
Positief
De mogelijke fusie is voor bestuursvoorzitter Tiny Sanders van Campina reden zijn functie na 15 jaar eind december neer te leggen.
Volgens Campina hebben "betrokkenen" vastgesteld dat "meegaan van de heer Sanders naar de nieuwe combinatie niet verstandig is".
FNV Bondgenoten is positief over de fusie. Samen krijgen Campina en Friesland Foods meer macht ten opzichte van de supermarkten, stelt de vakbond. Op die manier is er mogelijk een betere melkprijs te bedingen
Kempen
De wortels van Campina gaan terug naar 1882 toen de eerste Zuid-Hollandse zuivelcoöperatie werd opgericht. In 1947 fuseerden een aantal zuidelijke coöperatie in "De Kempen". In het Latijn wordt dit Campina.
Eerder probeerde Campina te fuseren met het Deense Arla. Die fusie ketste in 2005 af, omdat de ledenraden van de beide bedrijven een fusie niet goedkeurden.
De combinatie Friesland Foods ontstond in 1997 toen een viertal zuivelcoöperaties besloten samen te gaan. Het bedrijf kreeg een aantal jaren terug het predicaat "koninklijke".

»
»
»