Negentienjarige in de Kamer

De 19-jarige Farshad Bashir wordt lid van de Tweede Kamer-fractie van de SP. Hij is de opvolger van Rosita van Gijlswijk, die de nieuwe penningmeester van de partij wordt. 

Bashir (19) is op dit moment raadslid in Leeuwarden en wordt het jongste Tweede Kamerlid ooit in Nederland. Hij is het eerste Kamerlid van Afghaanse afkomst. 

Bashir, een kind van Afghaanse vluchtelingen, is in Kabul geboren en woont sinds tien jaar in Nederland. Hij zit sinds de laatste raadsverkiezingen in de gemeenteraad van Leeuwarden. Daarnaast volgt hij een studie natuurkunde. 

Voordeel

Bashir denkt dat zijn jonge leeftijd in zijn voordeel werkt. "Als jongere bereik je veel meer mensen en spreek je ook meerdere mensen aan. Ik ben veel op straat en dus beter zichtbaar en bekend", zo zegt hij over zijn raadswerk op zijn website.

Bashir gaat na het kerstreces aan de slag. Hij is dan twintig jaar oud. 

Tot dusver was het jongste Kamerlid ooit Sharon Dijksma. De PvdA-politica was 23 jaar oud toen ze 1994 lid werd van de Tweede Kamer.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 145 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 159 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 2219 keer afgespeeld

Meer video en audio