Toch rechtszaak na dood tasjesdief

Er komt toch een rechtszaak tegen de vrouw die begin 2005 in Amsterdam-Oost een tasjesdief doodreed. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald. 

De rechtbank is van oordeel dat niet bij voorbaat vaststaat dat de vrouw niets te verwijten valt. 

De vrouw zat op 17 januari 2005 in haar auto in de Derde Oosterparkstraat, toen ze door een 17-jarige jongen werd beroofd van haar tas. De dief vluchtte samen met een metgezel op de brommer. 

Klem

De vrouw reed achteruit achter de jongens aan en raakte hen daarbij. De tasjesdief kwam klem te zitten tussen de auto en een boom en overleed ter plekke. 

Het Openbaar Ministerie wilde de vrouw in 2005 al vervolgen voor doodslag, maar de rechter-commissaris vond dat er op dat moment onvoldoende aanwijzingen waren voor opzet en het bewust nemen van een onaanvaardbaar risico. Ze werd vrijgelaten. 

Nieuw onderzoek heeft nu alsnog geleid tot vervolging van de vrouw. De advocaat van de vrouw heeft daar tevergeefs bezwaar tegen aangetekend. 

'Terecht'

Persofficier van Justitie Hanneke Festen zei in een reactie dat de uitspraak van de rechtbank aangeeft dat het Openbaar Ministerie terecht gedagvaard heeft. "Er zijn voldoende aanwijzingen om de vrouw voor de rechter te brengen."

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 191 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1327 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3212 keer afgespeeld

Meer video en audio