Uitzenders eens over fusie

De fusie tussen de uitzendondernemingen Randstad en Vedior gaat zo goed als zeker door. De twee concerns zijn het voorwaardelijk eens geworden over een samengaan.

Vrijdag werd al bekend dat Randstad en Vedior met elkaar in gesprek waren over een fusie.

Randstad wil 3,5 miljard euro voor zijn branchegenoot betalen. Dit bod ligt bijna tweederde boven de slotkoers van donderdag. Vrijdag steeg de beurskoers van Vedior al met 40 procent.

Omzet

Beleggers in Vedior krijgen per aandeel 20,19 euro. Daarvan betaalt Randstad 9,50 euro in contanten, de rest van de overnamesom wordt voldaan in aandelen Randstad. Aandeelhouders Vedior krijgen tot het voorjaar van 2008 de tijd om op het bod in te gaan. 

Als de fusie doorgaat, ontstaat naar omzet gemeten de op een na grootste uitzender ter wereld. De gezamenlijke jaaromzet bedraagt ruim 17 miljard euro. Alleen het Zwitserse Adecco is groter.                       

Samen kunnen Randstad en Vedior marktleider worden in Nederland, België, Duitsland, Portugal, Polen, Canada en groeimarkt India.

Afstoten

Randstad is in Nederland de grootste partij in de uitzendbranche. Het bedrijf heeft hier 350 vestigingen, Vedior heeft honderd vestigingen en is daarmee de derde partij.

Randstad heeft een binnenlands marktaandeel van 37 procent, Vedior neemt 7 procent voor zijn rekening. Financiëel analisten voorspelden vorige week, na het bekend worden van het fusievoornemen, dat de NMa de twee ondernemingen zou dwingen om een deel van het binnenlandse uitzendbedrijf af te stoten.

Maar bestuursvoorzitter Ben Noteboom van Randstad verwacht geen bezwaren van de concurentiewaakhond. 

De overname betekent dat Vedior van de beurs verdwijnt. Daarmee verliest de hoofdindex AEX binnen korte tijd het derde fonds. Eerder verdwenen ABN AMRO (overgenomen door het bankentrio) en Numico (overname door Danone).

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio