De Franse voormalige president Jacques Chirac is aangeklaagd wegens fraude in zijn tijd als burgermeester van Parijs (1977-1995). Vanmorgen is hij in Parijs opnieuw door een onderzoeksrechter verhoord in de zaak. Eerder gebeurde dit in juli van dit jaar.
Het handelt in de zaak tegen Chirac om verdachte uitgaven en het bevoordelen van sympathisanten. Chirac zou in die periode zo'n veertig personen, die hem politiek welgezind waren, een baan bij de gemeente Parijs hebben bezorgd.
In sommige gevallen zouden deze mensen wel betaald zijn, maar niet daadwerkelijk voor de gemeente hebben gewerkt. Vier van de personeelschefs die onder Chirac werkten in die periode 1983-1995 zijn bij het onderzoek betrokken.
Onschendbaarheid
In zijn column in het dagblad Le Monde verdedigde Chirac zich gisteren tegen de aantijgingen: "Ik stond achter de werving van deze personeelsleden, omdat deze uitstekende mannen en vrouwen mij adviseerden en hielpen Parijs te revitaliseren."
Ook schreef hij: "Ik wilde of autoriseerde de rekrutering van deze mensen omdat ze zowel nodig als legitiem waren."
De 74-jarige Chirac verloor in juni van dit jaar zijn politieke onschendbaarheid na twaalf jaar presidentschap. Toen was al duidelijk dat hij waarschijnlijk in meerdere zaken zou worden gehoord.
In juli 2007 werd de voormalige president al verhoord in een andere zaak rond de duistere boekhouding van de gemeente.
Advocaat
Chirac heeft herhaaldelijk ontkend dat hij in zijn periode als burgermeester van Parijs iets misdaan zou hebben.
Chiracs advocaat Jean Veil bevestigde tegenover persbureau AFP dat de voormalige president inmiddels officieel is aangeklaagd.
Dat betekent dat wanneer de onderzoeksrechter denkt dat er voldoende bewijs is, het tot een rechtszaak kan komen. Veil zei verder dat de gesprekken vanmorgen "in de best mogelijke sfeer" zijn gevoerd.
Deel deze pagina
»
»
»