Nederlands bedrijf koopt trap Eiffeltoren

Een deel van de Eiffeltoren komt naar Nederland toe. Het gaat om een deel van de originele wenteltrap die ooit de tweede en de derde verdieping van de toren met elkaar verbond.

Erik Kurvers, oprichter en mede-eigenaar van advies- en detacheringsbureau Eiffel en voorzitter van basketbalclub Eiffel Towers, heeft dat deel van de trap gisteren voor 180.000 euro gekocht bij veilinghuis Ader in Parijs. 

"We wilden deze trap heel graag hebben als symbool om ons bedrijf en onze teams naar een steeds hoger niveau te laten opklimmen. Vijftien jaar na de oprichting van Eiffel is het geweldig om dit historisch stuk eigendom van Eiffel te maken" vertelde Kurvers aan het NOS-journaal.

Het veilinghuis verwachtte er zo'n 30.000 euro voor te krijgen maar dat werd dus zes keer zoveel.

Liften

De trap komt nog deze week in Nederland aan. Waar hij precies zal komen te staan, is nog niet bekend. Eiffel heeft vestigingen in Arnhem, Maarssen en Den Bosch.

In 1983 werd de bovenste 160 meter van de trap uit de Eiffeltoren gehaald om plaats te maken voor liften. Hij werd in 23 stukken verdeeld en geveild. 23 stukken werden gekocht door musea en verzamelaars uit de hele wereld. Dit was het laatste overgebleven deel. 

Eiffel kocht gisteren stuk nummer 14. Dit deel is 4.30 meter lang, 1.70 meter breed, weegt 700 kilo en is in originele staat.

 

Gustav Eiffel

Gustav Eiffel is de ontwerper van de toren. Het gevaarte werd door 250 metaalarbeiders tussen 1887 en 1889 gebouwd. 

Toen de toren klaar was, was hij het hoogste gebouw van Europa. Gustave Eiffel beklom de trap zelf tijdens de ingebruikname in 1889. Een jaartal dat niet zomaar was gekozen, het was precies honderd jaar na de Franse Revolutie.

De bevolking van Parijs had een tijdje nodig om aan de toren te wennen. Tegenwoordig geldt hij als architectonisch meesterwerk. Eiffel kreeg de bijnaam van 'ijzertovenaar' vanwege het vele fijnmazige smeedwerk op de toren.

De 324 meter hoge toren werd het populairste monument ter wereld. Wereldwijd werd de toren het symbool van Parijs. Met zes miljoen bezoekers per jaar is de toren het meest bezochte monument ter wereld. 

Communicatietoren

Oorspronkelijk was het de bedoeling dat de toren na 20 jaar weer afgebroken zou worden. Maar toen hij nuttig bleek voor communicatiedoeleinden mocht hij blijven staan. 

In 1908 werd het eerste langeafstandsradiobericht vanaf de toren verzonden.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio