De Deense premier Fogh Rasmussen kan ook de komende vier jaar blijven regeren, zij het dat hij zijn aanhang aanzienlijk heeft zien slinken.
Zijn liberale partij heeft bij de parlementsverkiezingen van gisteren zetels verloren, maar de drie regeringspartijen houden samen net genoeg zetels over om door te gaan.
De rechtse coalitiepartijen haalden 89 van de 179 zetels en hebben de steun van een onafhankelijk parlementslid van de Faröer-eilanden.
De opkomst was bijna 87 procent.
Verzorgingsstaat
Rasmussen nam drie weken geleden het besluit om de stembusgang te vervroegen, in de hoop dat hij kon profiteren van de goed draaiende economie.
In 2001 kwam hij aan de macht met de belofte de belastingen te verlagen en immigratie tegen te gaan. Nu stond de verzorgingsstaat centraal.
Zowel links als rechts beloofden dat die bij hen in goede handen is.
Rasmussen nam de linkse oppositie bovendien de wind uit de zeilen door de Deense troepen terug te trekken uit Irak en door zijn standpunt over asielzoekers met kinderen te verzachten.
Deel deze pagina
»