De inzamelingsactie Serious Request van 3FM en het Nederlandse Rode Kruis breidt zich verder uit. De actie waarbij drie discjockeys zich opsluiten in een glazen huis en zes dagen niet eten, wordt dit jaar ook in Zwitserland uitgezonden.
De publieke popzender Couleur 3 heeft zich bij de actie aangesloten, heeft zendermanager Florent Luyckx van 3FM gezegd. Vorig jaar deed de Belgische zender Studio Brussel al mee. Ze hadden een glazen huis in Leuven. Ook dit jaar is de Belgische popzender partner in het project.
Directeur Lehman van Couleur 3 is erg enthousiast over het feit dat zijn zender mee mag doen. "Het is voor ons moeilijk in te schatten hoe het Zwitserse en Franse publiek zal reageren op het evenement, maar we hebben vaker meegedaan aan speciale acties en dat leverde veel waardering op".
Stemmen
Welke discjockeys van 3FM dit jaar meedoen, is nog niet duidelijk. Luisteraars van de popzender kunnen vanaf 30 november kiezen uit tien mogelijke deelnemers.
Onder hen zijn Rob Stenders, Paul Rabbering en Gerard Ekdom (die vorig jaar ook meedeed). Giel Beelen houdt het na drie keer voor gezien.
Ook dit jaar gaat de opbrengst naar een project van het Nederlandse Rode Kruis. Deze keer wordt aandacht besteed aan schoon drinkwater in arme landen. Dat wordt gedaan onder het motto: De wereld schreeuwt om drinkwater.
2006
24 uur per dag wordt er radio gemaakt en tegen betaling kunnen luisteraars platen aanvragen.
Vorig jaar haalden Giel Beelen, Sander Lantinga en Gerard Ekdom 1,6 miljoen euro op voor slachtoffers van landmijnen. Premier Balkenende verhoogde dat bedrag met een miljoen. De discjockeys in België hadden een opbrengst van 1,1 miljoen.
Dit jaar staat het Glazen Huis voor het eerst niet op de Neude in Utrecht, maar op Het Plein in Den Haag, de vestigingsplaats van het Rode Kruis. De actie begint op 19 december en eindigt op kerstavond.
Deel deze pagina
»