Opvang religieuze homo's

Het COC in Kennemerland wil in Haarlem een opvanghuis oprichten voor jonge gelovige homo's die door hun geaardheid problemen ondervinden met hun religieuze omgeving. 

De homobelangenorganisatie denkt niet alleen aan christenen, maar vooral ook aan moslims.

Het COC heeft een symbolisch bod gedaan op een pand dat eigendom is van de gemeente Haarlem, zo valt op de website van de organisatie te lezen.

Springplank

Het huis, waar plaats is voor hooguit vier jongeren tegelijk, moet hun een "springplank" bieden naar een zelfstandige toekomst. 

Het geeft ze professionele begeleiding, waardoor de jongeren kunnen werken aan hun zelfstandigheid en mogelijk herstel van het contact met hun familie.

Hoewel islamitische jonge homoseksuelen dezelfde problemen kunnen hebben als jongeren uit andere gelovige milieus, is er volgens het COC in Kennemerland een belangrijk verschil. 

Geloofsgemeenschap

De moslims kunnen door de grote sociale controle onder hun geloofsgemeenschap niet 'oplossen' in de anonimiteit door bijvoorbeeld naar een ander deel van het land te verhuizen. 

Dat maakt dat de islamitische homoseksuele jongeren vaak geen kant op kunnen.

Het opvanghuis wordt genoemd naar Han Diekmann (1896-1989), in 1940 medeoprichter van het maandblad Levensrecht, dat opkwam voor de rechten van homoseksuelen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio