Nieuwe technologie moet vanaf volgend jaar in Nederland mogelijk maken dat auto's bij een ongeluk zelf de alarmcentrale kunnen inschakelen.
Minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken beloofde vandaag aan de Europese Commissie het systeem in 2008 werkzaam te hebben.
Het voordeel van het systeem is dat alarmdiensten via GPRS snel en accuraat worden gewaarschuwd over de locatie van een ongeval. Ook kan het waarschuwingssysteem doorgeven hoeveel inzittenden er aan boord zijn.
Auto's moeten met een speciale chip zijn uitgerust om alarm te kunnen slaan.
Traag
De invoering van het systeem, genaamd eCall, redt volgens schattingen jaarlijks tientallen mensenlevens. Als het systeem in de hele EU werkzaam zou zijn, scheelt dat jaarlijks 2500 verkeersdoden.
Ook bespaart het systeem 26 miljard euro aan ongevals- en filekosten.
Vooralsnog zijn landen in de EU traag met het opzetten van het eCall-systeem. Nederland is pas het vierde land dat belooft de techniek in 2008 werkend te hebben.
Omdat het systeem nog niet door landen is ingevoerd, heeft de automobielindustrie nog weinig aanstalten gemaakt om de techniek in te auto's te krijgen.
Verkeersdoden
De invoering van het alarmeringssysteem is onderdeel van het plan om het aantal verkeersdoden in de Europese Unie terug te dringen.
De EU telt jaarlijks 40.000 verkeersdoden.
Deel deze pagina
»