Acht arrestaties in Slotervaart

De Amsterdamse politie heeft acht jongeren aangehouden. Drie van hen werden in een auto betrapt met een jerrycan. 

De overige vijf zijn van de straat geplukt, omdat agenten het vermoeden hadden dat ze de openbare orde wilden verstoren.

Volgens een woordvoerder van de politie zijn de aanhoudingen op basis van vermoedens van het verstoren van de openbare orde nieuw. Deze maatregel volgt op de voorgenomen hardere aanpak van de relschoppers.

De leiding van het korps Amsterdam-Amstelland wil zelfs dat er een wetswijziging komt om probleemjongeren beter aan te kunnen pakken. 

Politie en justitie zouden individuen moeten kunnen straffen voor het gedrag van een hele groep. Nu moet nog worden bewezen wie welk strafbaar feit heeft gepleegd.

Parijse toestanden

Hoofdcommissaris Welten van Amsterdam houdt er rekening mee dat in het stadsdeel Slotervaart 'Parijse toestanden' kunnen uitbreken. Minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken deelt die vrees niet. "De schaal in Slotervaart staat niet in verhouding met Parijs", aldus de minister. 

Dat zei hij in het tv-programma Pauw en Witteman, verwijzend naar de massale rellen in Frankrijk van twee jaar geleden.

"Je houdt er altijd rekening mee dat er een paar gewetenloze kwelgeesten uit het riool naar boven komen kruipen", zei hij.

Volgens Welten wordt er goed werk verricht in de wijk, maar is er een harde kern van zo'n 35 raddraaiers tussen de twaalf en zeventien jaar oud die de onrust veroorzaken. 

Ze zijn al diverse malen opgepakt, maar ook weer vrijgelaten. 

Heterdaad

Sinds zondag is de sfeer in de wijk gespannen. Toen stak de 22-jarige Bilal B. twee agenten neer op het politiebureau op het August Allebéplein en werd daarna doodgeschoten door een agente. 

Maandagavond werd het politiebureau in Slotervaart bekogeld met stenen. De politie probeert nu de jongeren aan te houden die verantwoordelijk zijn voor de rellen, maar dat lukt alleen als ze op heterdaad worden betrapt. 

Dat gebeurde gisteren, waarbij er dus acht jongens werden gearresteerd. Ook ging er die avond weer een auto in vlammen op. De politie weet nog niet wie het gedaan heeft.

Het was de derde avond op rij dat auto's in de buurt van het August Allebéplein in brand werden gestoken. 

Straatverbod

Fractievoorzitter Van der Burg van de VVD in Amsterdam wil een straatverbod voor de probleemjongeren in de wijk. De maatregel moet gelden voor het gebied rond het August Allebéplein.

Volgens Van der Burg weet de politie precies wie de probleemjongeren zijn en moeten ze van de straat worden gehouden.

De VVD ziet ook wel wat in een samenscholingsverbod en preventief fouilleren in de buurt. "Je moet hier keihard tegen optreden en alle middelen gebruiken die je ter beschikking staan."

Van der Burg is niet bang voor Parijse toestanden. De leefomstandigheden zijn volgens hem niet met elkaar te vergelijken. 

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio