Student 'getasered' om vraag aan Kerry

In de Verenigde Staten is verontwaardigd gereageerd op de arrestatie van een student journalistiek tijdens een openbare discussie met senator John Kerry. 

Tijdens het debat aan de Universiteit van Florida vroeg de 21-jarige Andrew Meyer afgelopen dinsdag aan Kerry waarom die in 2004 geen bezwaar had aangetekend tegen de uitslag van de verkiezingen van 2004, die hij verloor van Bush. Ook vroeg hij onder andere waarom er geen impeachmentprocedure was ingesteld tegen Bush.

Hij stelde een aantal vragen achter elkaar en bleef doorgaan met praten. Volgens de politie had hij zijn spreektijd verbruikt en wilde hij niet weggaan bij de microfoon. Vier politieagenten probeerden hem daarop te verwijderen uit de zaal.

Get Macromedia Flash Player


Stroomstoot

De jongen werd meegenomen, terwijl hij "Wat heb ik gedaan?" en om hulp riep. Enkele minuten later werd hij tegen de grond gewerkt en kreeg hij stroomstoten met een 'taser', een wapen waarmee elektrische schokken kunnen worden toegediend.

Hij werd meegenomen naar de gevangenis voor het verstoren van de openbare orde. Inmiddels is hij weer vrijgelaten.

Dinsdag protesteerden studenten bij het politiebureau op de campus. Ze droegen spandoeken mee waarmee ze zich verzetten tegen de schending van de vrijheid van meningsuiting.

Twee van de agenten die betrokken waren bij het incident zijn met verlof gestuurd en er is een onderzoek ingesteld naar de handelswijze van de agenten.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio