Weer water in Kop van Noord-Holland

In de Kop van Noord-Holland is de drinkwatervoorziening weer hersteld. Ruim een half miljoen mensen ten noorden van de lijn Alkmaar - Hoorn zaten gisteravond urenlang zonder water. Dat kwam door een lek in een hoofdtransportleiding in Hoorn.  

Door het lek viel de druk in de waterleidingen weg. Bijna alle gemeenten in Noord-Holland hadden er last van. 

In Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen en Medemblik kwam geen of weinig water meer uit de kraan, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord-Holland Noord,  een samenvoeging van de regionale brandweer, GHOR, meldkamer ambulance/brandweer en regionale ambulancedienst.

PWN

Monteurs van het waterleidingbedrijf PWN hebben de gebroken leiding uitgeschakeld en de huishoudens op een andere leiding aangesloten. 

Vanaf 23.00 uur werd de druk in de leiding opgevoerd en kregen de klanten weer langzaam water onder normale druk uit de kraan. Dat moet volgens een woordvoerder van het waterleidingbedrijf nog wel eerst gekookt worden voordat het voor consumptie geschikt is.   

Oorzaak

Wat precies de oorzaak was van het lek, is nog onduidelijk. PWN bekijkt momenteel de lek in de hoofdtransportleiding.  Het gat in de leiding is leeggepomt om te kijken wat er aan de hand was. Monteurs constateerden in één leidingdeel een scheur van 4 meter lang. 

De website van het waterleidingbedrijf PWN is lange tijd onbereikbaar geweest omdat veel mensen wilden weten wat er aan de hand was.    

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio