Invallen FIOD bij RTL en SBS

Opsporingsdienst FIOD-ECD heeft donderdag invallen gedaan in bedrijfspanden in Hilversum, Amsterdam en Den Haag van RTL Nederland en SBS Broadcasting. 

De zes doorzoekingen werden gedaan in het kader van een strafrechtelijk onderzoek naar belspelletjes.

De verdenking is dat RTL en SBS door het op de televisie uitzenden van de belspelletjes de wet op de kansspelen hebben overtreden. Bij de invallen is administratie in beslag genomen.

Aangiften

Directe aanleiding voor de actie zijn twee aangiften van het Projectbureau Kansspelen, een onderdeel van het ministerie van Justitie, tegen RTL en SBS. 

Beide tv-concerns hebben het maken van belspelletjes uitbesteed aan externe tv-producenten. RTL werkt met Endemol en SBS met 2WayTraffic.

De kijkers moeten dure telefoonnummers bellen en komen vervolgens in een telefoonmenu terecht. 

Voordat ze kunnen doordringen tot de presentator, moeten ze in dat menu meestal ook weer een spelletje spelen.

Gedragscode

Om de spelregels van belspellen wat overzichtelijker te maken, is onlangs een gedragscode opgesteld door de branche zelf. Door deze vorm van zelfregulering toe te passen moest de reputatie van deze uitzendingen worden opgepoetst.

Fraude met belspelletjes leidde deze zomer in Groot-Brittannië tot veel ophef. Inmiddels zijn de regels verscherpt om misbruik bij deze vorm van televisievermaak te voorkomen.

In Groot-Brittannië bleken de meeste zenders, inclusief de BBC, de kijkers of luisteraars wel eens te misleiden.

De televisieautoriteiten grepen na het bekend worden hiervan hard in en deelden recordboetes tot 300.000 pond (bijna 450.000 euro) uit. Het leidde tot hoorzittingen in het parlement en ontslagen bij tv-zenders en productiebedrijven.

 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Loreen wint Eurovisiesongfestival Video De Zweedse Loreen heeft het 57-ste Eurovisiesongfestival gewonnen. Zij kreeg met haar nummer...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 6190 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 4799 keer afgespeeld

Meer video en audio