Het hoofd van een Chinees speelgoedbedrijf heeft zelfmoord gepleegd na een grote terugroepactie van Fisher-Price speelgoed waarin te veel lood zou zijn verwerkt. Dat zeggen Chinese media.
De vijftiger Zhang Shuhong werd levenloos aangetroffen in de werkplaats van zijn fabriek in de zuidelijke provincie Guangdong, enkele dagen nadat China het bedrijf een verbod voor export had opgelegd. Hij zou zich hebben opgehangen.
Begin augustus haalde het Amerikaanse speelgoedbedrijf Fisher-Price 83 soorten speelgoed uit de handel, onder andere plastic Sesamstraat- en Dorapoppetjes, omdat in de verf buitensporig veel lood was ontdekt. Loodvergiftiging kan tot hersenbeschadiging leiden en zelfs tot de dood.
Verdacht
Over de hele wereld zijn ongeveer een miljoen speeltjes voor peuters en kleuters teruggeroepen en werden ouders opgeroepen verdacht speelgoed weg te houden van kinderen. In Nederland stopte Intertoys met de verkoop van de Diego speelgoed-zakcomputer.
Het gaat om één van de grootste terugroepacties van Chinese producten van de afgelopen maanden. Eerder bleek ook al dat producten uit China gevaarlijke stoffen bevatten. Zo kondigde de VS vorige maand een importstop aan voor Chinese visproducten, nadat er sporen van antibiotica in de vis waren aangetroffen. Ook werden al Chinese tandpasta, autobanden, speelgoed, medicijnen en diervoeding van de markt gehaald.
Beste vriend
Een goede vriend van Zhang Shuhong, een grote verfleverancier, zou hem de verf hebben verkocht. "Hij was zo kwaadaardig dat hij deze nepverf aan onze baas heeft verkocht.... onze baas is geruïneerd door zijn beste vriend", verklaarde een manager van het bedrijf.
Eind juni had een hoge regeringsfunctionaris de wereld er nog van verzekerd dat er niets mis is met de Chinese producten en dat "de kwaliteit van alle Chinese exportproducten gegarandeerd is". Peking vreest dat de ophef over slechte artikelen de Chinese economie zal schaden.
Dezelfde dag kwamen berichten naar buiten dat de politie een dorp was binnengevallen waar varkens met een plastic slang in hun keel werden gedwongen afvalwater te drinken om hun gewicht voor de slacht nog even snel omhoog te krijgen.
Deel deze pagina
»
»
»