ABN AMRO trekt steun aan bod Barclays in

ABN AMRO legt de twee overnamebiedingen met een neutraal advies voor aan de aandeelhouders. De raad van bestuur van ABN AMRO en de raad van commissarissen trekken de aanbeveling in voor het overnamebod van Barclays. 

Vrijdag kwam de Nederlandse bank nog met de aanbeveling om akkoord te gaan met het bod van de Britse bank: die aanbeveling was een voorwaarde van Barclays toen die met een verbeterd bod kwam. 

Maar ABN AMRO zegt nu dat het bod van Barclays uit financieel oogpunt niet meer officieel kan worden aanbevolen. 

Barclays heeft inmiddels aangegeven niet van plan te zijn het bod op ABN AMRO in te trekken.

Bankentrio

Het rivaliserende bod van het consortium van Fortis, Royal Bank of Scotland en Santander ligt ruim 10 procent hoger. Barclays biedt 66 miljard, voor een klein deel in contanten; het bankentrio biedt 72 miljard, voor het grootste deel cash. 

Ook het bod van het bankentrio wordt door ABN AMRO niet aanbevolen. Daardoor is het aan de aandeelhouders om de definitieve beslissing te nemen. 

ABN AMRO kwam vanochtend met cijfers over het tweede kwartaal. De nettwowinst daalde met 7,1 procent tot 1,1 miljard euro.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio