Hoge Franse functionarissen mogen hun Blackberry niet meer gebruiken. De veiligheidsdienst Secrétariat général de la défense nationale (SGDN) heeft het gebruik van de PDA (Personal Digital Assistant) verboden.
De SGDN is bang dat de Verenigde Staten of het Verenigd Koninkrijk gegevens van de Blackberry kan onderscheppen. De apparaatjes werken namelijk op servers in die twee gebieden.
Met een Blackberry is het mogelijk e-mailberichten te verzenden en te bellen. Ook kan het apparaat dienen als een digitale agenda. De Blackberry wordt veel gebruikt door zakenlieden en ambtenaren. Ook de Franse president Sarkozy is een veelvuldig gebruiker van dergelijke apparaten.
Tijdverspilling
Volgens de SGDN moet elk risico op het lekken van staatsgeheimen voorkomen worden. Al eerder probeerde de SGDN het gebruik van Blackberry's te verbieden, maar verschillende functionarissen bleven de PDA stiekem gebruiken.
In de Franse krant Le Monde zegt een Franse functionaris dat de maatregel voelt "als een vreselijke verspilling van tijd". "Je moet opnieuw leren te werken op de ouderwetse manier", aldus de functionaris.
Een ander klaagt dat "de SGDN in een heel andere tijd leeft" dan de functionarissen.
Batterij
Alain Julliet, een onderzoeker in dienst van de Franse overheid, bevestigt dat de Blackberry "een gevaar voor de veiligheid van data" vormt.
Volgens Julliet blijkt dit ook doordat mensen bij belangrijke bijeenkomsten in de Verenigde Staten de batterij uit hun Blackberry halen. Hiermee willen ze hun goede wil tonen en aangeven dat er open en eerlijk gesproken kan worden.
Defensie
In Nederland heeft de AIVD premier Balkenende al eens op de vingers getikt voor het gebruik van Blackberry's. De dienst is bezig om een beveiligde variant te ontwikkelen.
Het ministerie van Defensie had al een veilige Blackberry gemaakt, maar de AIVD vond ook die te kraakbaar. Niettemin wordt het apparaat in Den Haag nog veelvuldig gebruikt.
In Groot-Brittannië kunnen Blackberry-verslaafde parlementariërs hun hart ophalen. Het reeds geldende verbod op het meenemen van PDA's en laptops wordt versoepeld. Binnenkort kunnen parlementariërs hun Blackberry mee naar binnen nemen. Laptops blijven echter verboden.

»
»
»