Microsoft komt met "tafelcomputer"

Het toetsenbord en de oude vertrouwde muis kunnen de zolder op. Softwaregigant Microsoft heeft een nieuwe type computer ontwikkeld die zo ontworpen is dat het apparaat volledig kan worden bediend met het scherm.

De computer, genaamd "Surface", heeft de vorm van een tafelblad en is uitgerust met een 30 inch monitor. Het apparaat is het resultaat van vijf jaar onderzoek. Surface kan voor verschillende doelen worden gebruikt. Van het bestellen van een virtuele menukaart in een restaurant tot digitaal vingerverven. 

Ook herkent het apparaat bepaalde objecten die erop worden gelegd. Zo kunnen gebruikers foto's van een camera bekijken door het fototoestel op het scherm van de Surface te leggen. 

Een andere toepassing is het kopen van ringtones voor de telefoon door het mobieltje op het scherm te plaatsen.

Prijskaartje

De eerste exemplaren van de nieuwe computer worden in november aan bedrijven zoals hotels, casino's, telefoonwinkels en restaurants verkocht. De computer gaat tussen de 5.000 en 10.000 dollar kosten.

Microsoft denkt over drie tot vijf jaar de prijs naar beneden te hebben gebracht, zodat het apparaat ook voor de "gewone" consument betaalbaar is.

"We hebben een toekomst voor ogen waarin deze technologie alomtegenwoordig is: Van tafelbladen en toonbanken tot spiegels", aldus Microsoft-topman Steve Ballmer.

Aanraken

Het aanraakscherm van de nieuwe computer van Microsoft beschikt over "multi-touch". Dat is de techniek waarbij het scherm op meerdere plaatsen tegelijk aangeraakt kan worden.

Steeds meer apparaten beschikken tegenwoordig over een "Touch Screen" dat met de vingers of een pennetje bediend kan worden. 

Veel nieuwe telefoons, waaronder de aankomende iPhone van Apple, komen met een aanraakscherm op de markt. Ook de populaire Nintendo DS, een handcomputer, is uitgerust met een "Touch Screen". Vaak kunnen die schermen slechts één invoer tegelijk verwerken.

Miljarden

De Surface komt uit de stal van Microsoft's entertainment divisie. Producten uit die afdeling worden met wisselend succes ontvangen. De Xbox spelcomputers zijn redelijk succesvol, alhoewel nog steeds niet winstgevend. 

De onlangs gelanceerde muziekspeler Zune voldoet vooralsnog niet aan de verwachtingen en ligt ver achter op de iPod van concurrent Apple.

De Surface moet daarentegen wel succesvol worden. Microsoft verwacht met het apparaat uiteindelijk miljarden te kunnen verdienen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio