Minister Cramer van Milieu wil gaan bekijken wat een gemiddeld gezin verbruikt aan energie. Als een gezin daarboven zit, wil ze dat extra belasten.
Ze doet dat niet als straf, zegt ze, maar als prikkel om zuiniger met energie om te gaan. Cramer maakte haar plan bekend in Utrecht. Daar hebben veel bewindslieden gisteravond in groepjes gepraat met ongeveer 250 burgers, als onderdeel van hun honderd dagen-project.
Het probleem is dat huizenbezitters niet gedwongen kunnen worden om energiebesparende maatregelen te nemen, zoals de aanschaf van rendament-ketel en extra isolatie. "We kunnen mensen, die weinig energie verbruiken, wellicht wel belonen met een bonus", zegt de PvdA-minister.
Gloeilampen
Minister Cramer van Milieu wil nog deze kabinetsperiode de verkoop verbieden van gloeilampen. In plaats daarvan moeten mensen spaarlampen aanschaffen, die beter zijn voor het milieu.
Cramer erkent dat spaarlampen duurder zijn dan gloeilampen, maar volgens haar verdient de consument de extra kosten binnen twee tot drie jaar terug.
De minister deed haar uitspraken tijdens een werkbezoek aan Philips in Eindhoven in het kader van de honderd-dagen-tournee van het kabinet.
Honderd dagen
Het kabinet-Balkenende IV heeft ongeveer honderd dagen uitgetrokken om werkbezoeken af te leggen in het land en mede op basis daarvan concrete beleidsplannen te maken. Die zullen half juni gepresenteerd worden.
De bewindslieden voerden gesprekken met burgers en organisatie en instellingen. Gisteren was de afsluitende dag van het belangrijkste deel van de honderd dagen.
Alle bewindslieden benadrukten dat de gesprekken met burgers nuttig waren. De oppositie heeft veel kritiek op deze manier van werken.
Vooral de VVD zegt dat de regering moet regeren in plaats van voortdurend te reizen. Ook stuit het de oppositie tegen de borst dat het kabinet eerder een tv-programma te woord staat dan de Tweede Kamer.
Deel deze pagina

»
»
»