Beatrix prijst Slowakije

Koningin Beatrix heeft tijdens haar staatsbezoek aan Slowakije het land geprezen voor zijn enthousiaste opstelling in de Europese Unie. 

Volgens de koningin geeft Slowakije "door zijn enthousiaste inbreng de Europese Unie een nieuw elan, dat ook andere landen inspireert."

Scheiding

De koningin haalde verder de 'fluwelen scheiding' tussen Tsjechië en Slowakije in herinnering. "De vreedzame wijze waarop deze scheiding tot stand is gekomen, heeft alom grote bewondering gewekt." Tot 1993 vormden zij samen Tsjechoslowakije.

Koningin Beatrix is gisteren begonnen aan haar staatsbezoek aan Slowakije. Na haar aankomst op het vliegveld van Bratislava werd de vorstin door president Gasparovic ontvangen op het paleis in de hoofdstad van het land.

Tijdens het staatsdiner, dat gisteravond werd aangeboden door de president, hield naast koningin Beatrix ook president Gasparovic een tafelrede.

Nederland

"Scheppende kracht, handelsgeest en zakelijk creativiteit hebben Nederland deel gemaakt van de elite der wereldleiders", zei Gasparovic.

"Nederland is een voorbeeld van hoe men een democratische, tolerante, bloeiende en geordende maatschappij kan opbouwen."

Het staatsbezoek van Koningin Beatrix duurt tot en met morgen. Vandaag biedt ze de president een concert aan van pianist Wibi Soerjadi.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio