Israël blijft Gaza bestoken

De aanvallen van Israël op de Gazastrook gaan door. Tenminste vijf mensen zijn daarbij omgekomen. Ook vannacht werden luchtaanvallen uitgevoerd.

Vier Palestijnse leden van de Islamitische Jihad werden gedood toen hun auto vanuit de lucht werd aangevallen. Verder kwam een Hamas-strijder om die raketten en andere wapens maakte. 

Duizenden Hamas-aanhangers gingen in Gazastad de straten op en schutters vuurden in de lucht terwijl ze wraak zworen voor het Israëlische geweld.

Huis

Gisteravond bombardeerde Israël het huis van een Hamas-parlementariër. Bij die uchtaanval kwamen zeker acht mensen om, zeggen Palestijnse artsen. Meer dan tien mensen raakten gewond. De parlementariër zelf was niet thuis; vooral familieleden werden het slachtoffer. Van de acht doden waren slechts twee militanten, zegt Hamas.

Israël voert al wel dagenlang luchtaanvallen uit op Hamas militanten en raketfabriekjes en besloot gisteravond tot meer aanvallen in verband met de aanhoudende Palestijnse beschietingen, vooral op het grensstadje Sderot. Daar kwamen zondag vijftien raketten neer. Er vielen geen doden of gewonden.

De Palestijnse premier Haniyeh van Hamas heeft het bombardement van zondagavond veroordeeld als "een afgrijselijke misdaad". Hij wil een internationaal ingrijpen.

Milities

De laatste tijd was het ook tussen de Palestijnen onderling onrustig. De rivaliserende milities van Fatah en Hamas voerden aanvallen op elkaar uit toen een Fatah-commandant in een hinderlaag liep en met zijn chauffeur werd neergeschoten. Inmiddels hebben Fatah en Hamas na een week van zware gevechten een bestand gesloten. Het is al het vijfde. 

De strijd tussen Hamas en Fatah eiste vijftig slachtoffers en heeft de Palestijnse regering van nationale eenheid aan het wankelen gebracht. Een minister van het kabinet van Haniyeh stapte op in verband met het aanhoudende geweld.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio