Stivoro tegen gefaseerd rookverbod

De Stichting Volksgezondheid en Roken (Stivoro) ziet niets in de plannen om de horeca in fasen rookvrij te maken. Stivoro reageert daarmee op een plan van Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

KHN pleit ervoor het roken in hotels en restaurants volgend jaar al te verbieden. In cafés en discotheken mag, als het aan KHN ligt, nog tot 2011 gerookt worden.  

Stivoro noemt een gefaseerde invoering van rookvrije horeca "onverantwoord" en wil dat er vanaf 2008 overal een rookverbod geldt . "De gezondheid van een barman en dj is even belangrijk als die van een kelner in een restaurant", zegt Stivoro-directeur Lies van Gennip. "KHN denkt daar kennelijk anders over."

Volgens Van Gennip werkt 'halve invoering' ook niet. "Een kroeg verkoopt al snel een tosti of bitterballen. Waar ligt de grens en hoe controleer je dat?"

'Verwarring'

Uit een eigen onderzoek van Stivoro blijkt dat 75 procent van alle horeca-ondernemers wil dat de sector in één keer rookvrij wordt, en niet in fasen. In België geldt sinds januari in de helft van de horecazaken een rookverbod, en dat leidt tot veel verwarring, zegt Stivoro.

In het regeerakkoord van het kabinet-Balkenende IV staat dat de gehele horeca in 2011 rookvrij moet zijn. Minister Klink van Volksgezondheid liet direct na zijn aantreden weten dat het wat hem betreft veel sneller moet: de hele horeca al binnen een jaar rookvrij, is wat hij het liefste wil. 

Klink zal waarschijnlijk volgende maand een definitief besluit nemen. 

Sinds 1 januari 2004 heeft iedere werknemer recht heeft op een rookvrije werkplek. Voor werknemers in de horeca geldt nu nog een uitzondering. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » 'Afzeggen Lady Gaga slecht voor imago Indonesië' Audio Het concert van Lady Gaga in Indonesië gaat niet door. De popdiva heeft afgezegd na dreigementen...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Code oranje op de Veluwe Audio Op de Veluwe en in de Achterhoek is het gevaar voor natuurbranden groot. In deze gebieden geldt...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Halsema steunt Sap Audio GroenLinks-prominent Femke Halsema steunt de kandidatuur van Jolande Sap als lijsttrekker van haar...27 mei 2012, 5 keer afgespeeld

Meer video en audio