Holleeder komt met eigen getuigen

Willem Holleeder komt morgen met twee anonieme getuigen naar de rechtbank in het extra beveiligde gerechtsgebouw in Amsterdam-Osdorp. 

Holleeder wordt beschuldigd van afpersing en het leidinggeven aan een criminele organisatie. Hij wordt ook verdacht  van het afpersen van onder anderen vastgoedmagnaat Willem Endstra.

De getuigen willen verklaringen afleggen over criminele activiteiten van Willem Endstra zelf, van witwassen tot moordaanslagen. Holleeder probeert zo de geloofwaardigheid van Endstra als getuige van justitie te ondermijnen.

Endstra

Willem Endstra werd in 2005 vermoord. Dat leidde tot publieke aandacht, verraad in de onderwereld en een groeiende ambitie van justitie om Holleeders koninkrijk te slopen.

De verklaring van Willem Endstra, dat hij voor ongeveer 23 miljoen euro is afgeperst, staat centraal in het bewijs van het Openbaar Ministerie. 

Het OM  heeft alle geldstromen onderzocht en concludeert dat de betalingen van Endstra geen enkel zakelijk doel dienden. En dus het gevolg van afpersing zijn, aldus het OM.

Getuigen

Volgens de eerste getuige die Holleeder morgen opvoert zat Endstra achter de mislukte moordaanslag op XTC-handelaar Ronald van E. 

Volgens de tweede getuige zette Willem Endstra zelf ook zakenpartners onder druk om te betalen. 

De twee getuigen zeggen uit angst voor de club van wijlen Endstra als 'anonieme bedreigde getuigen' te willen optreden. Een juridisch middel dat tot nu toe alleen door justitie is ingezet voor getuigen tegen topcriminelen als Willem Holleeder.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio